Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Sobota, 16 Luty 2019, imieniny Danuty i Juliany
Szukaj w serwisie:    

Recepcja: Dowód osobisty poproszę!   2010-06-23

Recepcja: Dowód osobisty poproszę!
Fot: PureStockX

Ustawowy obowiązek meldunkowy, obejmujący hotele upoważnia pracowników recepcji do żądania okazania dowodów osobistych przez osoby, które zatrzymują się w hotelach i innych obiektach zbiorowego zakwaterowania. Po co? Wyjaśnia Jacek Piasta.

Celem spisania danych potrzebnych do...

Karta meldunkowa - wzór (materiał do ściągnięcia)

Karta meldunkowa – papier w epoce komputerów

Karta meldunkowa – papier w epoce komputerów

Dokumentów służących zabezpieczeniu prawnemu hotelu, nie licząc umów, jest tylko kilka. Ich stosowanie nierzadko spotyka się z oporem ze strony gości. Wśród tych wzbudzających raczej ograniczony entuzjazm jest druk karty meldunkowej. Co dziwne, część hotelarzy także nie widzi konieczności jego stosowania. Do czasu....

Regulamin hotelu - dokument wielkiej wagi

Gdy wszystko idzie dobrze, niepotrzebne są umowy i wszyscy są zadowoleni. Gdy jednak rzeczy zaczynają iść nie pomyśli którejś ze stron lub wydarza się coś niepożądanego – wówczas tylko spisane ustalenia, postanowienia bądź reguły pozwalają sytuację wyjaśnić przez strony umowy, a bywa że dopiero przez sąd.

więcej::.

Pierwszy gość VIP w naszym hotelu

Przyjazd VIP-a, czyli Bardzo Ważnej Osoby do hotelu to się może zdarzyć każdemu! Ten stres, zakłopotanie, obawa, że coś się nie uda. I dziesiątki pytań: jak przygotować recepcję, jak housekeeping, gastronomię, ochronę? Co z meldunkiem? Co z room-servisem? Co zrobić, jeśli hotel działa niedługo i do tej pory takie znakomitości oficjalnie się nie pojawiały?
Na przygotowanie...

Recepcjonistów septem peccata capitalia

Przegląd tego jak działają recepcje w polskich obiektach hotelowych pozwala wyłonić „siedem grzechów głównych” popełnianych w nich na co dzień. Wszystkie są niebezpieczne i dla pracownika recepcji i dla obiektu w którym pracuje.
 
W czasie praktyk zawodowych praktycznie każdy uczeń „przechodzi” przez hotelową recepcję. W niektórych szkołach hotelarskich są...
© 2009-2017 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Newsletter: