Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Wtorek, 16 Lipiec 2024, imieniny Marii i Benedykta
Szukaj w serwisie:    

W XXI wieku - po co komu telefon w pokoju hotelowym?  2019-03-29

W XXI wieku - po co komu telefon w pokoju hotelowym?

Dziś wszyscy mają smartfony
W smartfonach mają wszystko: cały świat. Internet, telewizję, komunikatory, nawigację, muzykę, zdjęcia i filmy - i tysiące innych niezbędnych możliwości.
Więc po co komu współcześnie stacjonarny telefon w pokoju hotelowym? Czy to nie przeżytek? Zbyteczne koszty dla hotelu i zbyteczny grat w...

Ciepły pokój jesienią i zimą  2009-10-28

Jesień to czas, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Okres nielubiany przez hotelarzy z uwagi na koszty, jakie ze sobą niesie. Po kosztach zatrudnienia - to właśnie opłaty za media są największą pozycją po stronie kosztów. Przez pół roku (październik – marzec) królują tam koszty ogrzewania.
Obok budujących nowe obiekty hotelarskie wcale liczną grupę hotelarzy tworzą osoby, które zmuszone są przez los do modernizacji...

Krzesło, czyli podstawa konferencji

Każdy gość, który choć raz w życiu musiał przesiedzieć choćby dwie godziny na niewygodnym krześle wie, że najciekawszy temat konferencji, najpiękniejsza sala czy wizja wieczornej imprezy zdadzą się na nic, gdy kręgosłup rwie z bólu, siedzenie cierpnie, a wokół wszyscy wiercą się na krzesłach.
 Komfortowy hotel, prestiżowa lokalizacja, wygodne pokoje, duża sala, Profesjonalne wyposażenie, ciekawe tematy,...

Butelka wody w pokoju hotelowym

Butelka wody w pokoju hotelowym

Źródłem wody jest źródło.
Źródłem wiedzy jest poznanie.

Postanowiliśmy sprawdzić, przed jakim wyborem staje gestor obiektu hotelowego, jeśli chce (lub musi) wstawiać do pokoi hotelowych wodę. Przyjrzeliśmy się zatem producentom, markom, opakowaniom wody. Oto wyniki.

Wymogi formalne
Obowiązek...

Ochronić cenne informacje

Ochronić cenne informacje
Fot. Kensington Computer Products Group

Prawidłowe zabezpieczenie systemu komputerowego może być jednym z żywotnych problemów dla firmy. Rzecz w tym, że rzadko który hotelarz w pełni zdaje sobie z tego sprawę.

Maciej Bębenek
     Często, gdy mówi się o ochronie komputerów i ich...

Zamknąć za sobą drzwi


Błyszczą złotem lub chromem. Bywają satynowane. Są duże. Nie dają się zamontować do każdych drzwi. Wymagają wielkiej precyzji przy montażu i delikatnego traktowania. Nie działają bez prądu. A mimo to są uznawane za bezpieczniejsze i lepsze niż stary, dobry, sprawdzony klucz mechaniczny. Zamki drzwiowe na karty.
Współcześnie na rynku hotelarskim funkcjonują zamki na trzy rodzaje...

Dostęp do Internetu, czy i jak na nim zarabiać?

Goście z Ameryki Północnej przylatujący do Europy nie mogą się nadziwić dzikości naszego kontynentu. Za element zacofania, uwstecznienia a czasem i barbarzyństwa uznają niezrozumiałą dla nich konieczność płacenia w hotelach niemałych kwot za dostęp do Internetu.

Wojciech Trojden

    Wielu hotelarzy w Polsce za punkt honoru stawia sobie bezpłatny dostęp do Internetu nie tylko...

© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl