Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 14 Kwiecień 2024, imieniny Justyny i Waleriana
Szukaj w serwisie:    

Rachunkowośc zarządcza cz.I

Rachunkowośc zarządcza cz.I

Bo nauczyciel był za ostry
Rachuba, rachunek, wskaźniki, matematyka… pała. Niestety, większości humanistów i wielu z Was, hotelarzy, przedmiot, który w dzieciństwie zaczął się niewinnie: od liczenia na patyczkach, może kojarzyć się jak najgorzej. Tym gorzej może kojarzyć się rachunkowość zarządcza.
Zły, mało...

Opowieści o GOP czyli rachunkowość zarządcza cz. II

W grudniowym numerze Hotelarstwa mieli Państwo okazję zapoznać się z GOP, czyli wynikiem operacyjnym brutto. Ponieważ jest nieodłącznym składnikiem wszystkich profesjonalnie prowadzonych analiz, musimy mu się przyjrzeć z bliska.
 
Z nadchodzącej do Redakcji korespondencji jednoznacznie wynika, że przynajmniej część Czytelników nowego czasopisma czyta moje materiały. Nie kwestionując zasadności publikacji i ich zawartości merytorycznej,...

Wycenić hotel, by nie wyjść na jelenia

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej ofert dotyczących sprzedaży obiektów noclegowych. Natomiast niepewna światowa i europejska sytuacja gospodarcza sprawia, że potencjalnie zainteresowani wstrzymują się z przeprowadzaniem transakcji. Co zatem robić? Trzymać cenę, spuszczać, targować? Na pewno warto jeszcze raz spojrzeć na obiekt i spróbować wycenić go według różnych metod.
Na ponad...
© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl