Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Czwartek, 21 Luty 2019, imieniny Eleonory i Feliksa
Szukaj w serwisie:    

Konferencji nie będzie, czyli zniechęcić lub przyciągnąć klienta  2009-10-31

Konferencji nie będzie, czyli zniechęcić lub przyciągnąć klienta
Fot. (c) PureStockX

Konferencje, bankiety i inne imprezy to istotny element hotelarskiej codzienności i ważne źródło przychodów. Jedne obiekty potrafią doskonale dyskontować swój potencjał w tej dziedzinie, inne - mimo lepszej marki, lokalizacji i wyposażenia - narzekają na brak klientów. Dlaczego ?
Dlaczego chętnie organizujemy eventy tylko w niektórych hotelach, a innych unikamy jak przysłowiowego ognia ? Mogłoby się wydawać, że zależy to wyłącznie od standardu, liczby gwiazdek, przynależności do dużej sieci, czy właśnie lokalizacji w wielkim mieście. A jednak odpowiedź nie jest tak prosta. Często logo międzynarodowej sieci może zapowiadać… długą listę problemów, a nieduży podmiejski obiekt – często nawet nieskategoryzowany - oferuje serwis, dzięki któremu wielokrotnie do niego wracamy.
Zazwyczaj już po pierwszym kontakcie, zwykle telefonicznym, wiem, jak będzie układała się nasza współpraca. Klienta może tu spotkać wiele niespodzianek. W Warszawie uruchomiono hotel należący do jednej z największych i najbardziej prestiżowych sieci. Kilka miesięcy po otwarciu próbowałam tam zorganizować imprezę dla jednego z klientów. Pierwsza przeszkoda to znalezienie telefonu do hotelu - w informacji brak, w książkach telefonicznych brak, w Internecie podano jeden tajemniczy numer nie do hotelu jednak, lecz jakiejś obsługującej go agencji. Mimo tych przeszkód dotarłam do właściwego numeru telefonu, a po kilku kolejnych próbach nawet do działu bankietów. Moja determinacja musiała być wielka, gdyż w normalnych warunkach powinnam się poddać dużo szybciej. Pierwszy kontakt z klientem powinien bowiem zachęcać i ułatwiać dalszą pracę.

Monika Błasikiewicz


Udostępniono 1626 znaków, materiał w pełnej wersji liczy 11874 znaki.

© 2009-2017 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Newsletter: