Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 14 Kwiecień 2024, imieniny Justyny i Waleriana
Szukaj w serwisie:    

DoubleTree by Hilton Łodź - dla uczniów szkół hotelarskich  2019-06-17

DoubleTree by Hilton Łodź - dla uczniów szkół hotelarskich
Przyszli hotelarze ... w hotelu. W drugim tygodniu czerwca w DoubleTree by Hilton Łódź odbyły się warsztaty dla uczniów ze szkół hotelarskich i gastronomicznych z regionu łódzkiego. Ponad setka młodych adeptów hotelarstwa i sztuki kulinarnej poznawała tajniki pracy w hotelu. Uczniowie gotowali wspólnie z szefem kuchni, nakrywali do stołu pod okiem doświadczonych kelnerów, uczyli się, jak sprzątać pokoje w obiekcie o kategorii 4*, a nawet zmierzyli się z przygotowaniem oferty na organizację imprezy biznesowej.

Zwiedzanie i praca w grupach
Uczniowie zostali podzieleni na grupy, które po kolei odwiedzały poszczególne działy hotelu, słuchając opowieści i mierząc się z różnorodnymi zadaniami przygotowanymi przez hotelarzy.

  • Zastępca kierownika recepcji pokazywał, jak wygląda proces zameldowania, wymeldowania i rozliczenia pobytu gościa,
  • Kierownik ds. relacji z gośćmi dzielił się wiedzą na temat nietypowych potrzeb, z którymi goście zgłaszają się do recepcji.
  • W dziale obsługi konferencji i bankietów uczniowie uczyli się jak prawidłowo nakryć stół w zależności od charakteru wydarzenia oraz jak serwować potrawy i napoje.
  • Na warsztatach w dziale utrzymania czystości okazało się, że posłanie hotelowego łóżka nie jest wcale łatwym zadaniem.
  • W dziale rezerwacji młodzież dowiedziała się od czego zależy cena pokoju i jak można nią zarządzać,
  • W dziale sprzedaży i marketingu przyszli hotelarze podpatrywali, jak wygląda proces pozyskiwania klientów korporacyjnych i odpowiadania na potrzeby firm i agencji zainteresowanych organizacją imprez.

Mówi dyrektor hotelu
- Nasz hotel cyklicznie podejmuje inicjatywy mające na celu wzbogacanie wiedzy uczniów o aspekty praktyczne. Zapraszamy młodzież do siebie, by pokazywać jak funkcjonuje hotel od przysłowiowej kuchni. Chcemy, by uczniowie zdawali sobie sprawę z tego na czym polega praca osób zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach i jaki wiąże się z tym zakres odpowiedzialności. Jestem przekonany, że takie warsztaty najlepiej oddają przedsmak ich przyszłej pracy - informuje Dominik Chrapek, dyrektor DoubleTree by Hilton Łódź.

Nieco kucharzenia też było
Uczniowie kierunków gastronomicznych, pod okiem doświadczonych kucharzy, uczyli się organizacji pracy w zespole, poznawali urządzenia i produkty używane w hotelowej kuchni, a także przygotowali posiłki dla wszystkich uczestników wydarzenia. Szef kuchni restauracji Four Colors - Jakub Jakubowski - przygotował dla przyszłych kucharzy specjalne zadanie. Uczniowie wylosowali skrzynkę z produktami spożywczymi, z których przy wykorzystaniu swojej kreatywności musieli przygotować dania.

Najaktywniejsi uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody, a całość wydarzenia zwieńczył wspólny lunch nauczycieli, uczniów i pracowników hotelu.
Autor: Marta Wróblewska

Dopisek redakcji:
Jeśli chcielibyście - uczniowie i nauczyciele klas hotelarskich spoza Łodzi - zwiedzić łódzkiego Hiltona, a być może powtórzyć powyżej opisany program?
To podpowiadamy kontakt inicjujący rozmowy: pani Marta Wróblewska, kierownik marketingu i PR, e-mail: marta.wroblewska@hilton.com

 

© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl