Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 19 Maj 2024, imieniny Piotra i Mikołaja
Szukaj w serwisie:    

Nie płaćcie. Ludzie się gubią w codzienności niekiedy ...  2019-06-17

Panie Marcinie, nie napisał Pan co na taką sytuację mówi Wasz regulamin obiektu. A to ciekawy aspekt sprawy. Często jest tam punkt o postępowaniu z rzeczami pozostawionymi przez gości. Najczęściej mówi on, że rzecz będzie odesłana do gościa na jego koszt, jeśli będzie chciał rzecz odzyskać.
My też coraz częściej odnotowujemy zapytania z hoteli ale i ośrodków wczasowych, że klienci oczekują, że obiekt na własny koszt: paczką pocztową a bywa że kurierem odeśle im pozostawioną przez nich w obiekcie rzecz. Rzecz zapomnianą.
Wciąż nie ma takiego obowiązku, ani nawet pomysłu na takie rozwiązanie.
Prawdopodobnie ma Pan racje, i to sklepy wysyłkowe jak przywołane przez Pana Zalando - przyzwyczajają klientów do darmowych dostaw i odbiorów zwrotów. Inne sklepy wysyłkowe - podobnie. I prawdopodobnie ludziom się w głowach miesza i powstaje wrażenie, że firmy kurierskie pracują za darmo, przewożąc rzeczy i że darmo jest kartonowe opakowanie. Dalej: z niejednego obiektu noclegowego w Polsce do najbliższej poczty jest kilkanaście lub więcej kilometrów w jedną stronę. Więc i czas, i paliwo, i pudełko - też kosztują. Nie są za darmo. Zatem: wysyłka, bez względu na formę - kosztuje. Więc postąpił Pan wzorcowo, jeśli taka jest w Waszym obiekcie praktyka. A że Pani była zbulwersowana? Cóż, Czesław Niemen śpiewał że "dziwny jest ten świat" ....
(gh)
© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl