Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 23 Luty 2020, imieniny Romany i Damiana
Szukaj w serwisie:    

Hotelowa architektura zaklęta w szmaty   2012-05-01

Hotelowa architektura zaklęta w szmaty
Fot. apsz
Różne są sposoby szpecenia architektury, różne są sposoby zarabiania. Pierwszym w Polsce hotelem, który stał się stelażem dla wielkoformatowych billboardów jest nieczynny krakowski hotel Forum. Ta nowa moda na zarabianie przez hotelarzy lub deweloperów dość szybko dotarła do Warszawy. Złośliwcy mówią, że przywiozła ją sieć krakowska Hotel System, na której nieukończonych obiektach w Warszawie, megabillboardy pojawiły się najwcześniej.
W ten sposób właściciel budynku coś tam zarabiał zmniejszając straty generowane przez nieruchomość. Inni poszli za jego przykładem, bądź zarabiając po kilkanaście dodatkowych tysięcy miesięcznie, bądź wymieniając barterowo megapłaszczyny na mniejsze billboardy z reklamami hotelu i w ten sposób rekompensując sobie niedostatki budżetów reklamowych.
Faktem jest, że mega billboardy na budynkach hoteli wrastają w krajobraz stolicy – a szczególnie jej centrum - na tyle, że powoli przestają razić. I to nie tylko mieszkańców, ale także miejskich architektów i konserwatorów zabytków. Natomiast rażą i będą razić każdego przyjezdnego. I to niezależnie od tego, czy przyjedzie na Euro 2012, czy tylko w sprawach biznesowych.
Więcej:
 Hotel, to, czy słup reklamowy?  
© 2009-2019 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl