Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 14 Sierpień 2022, imieniny Alfreda i Euzebiusza
Szukaj w serwisie:    

Nowość dla hotelarzy. Pilarki, kosiarki, kosy spalinowe - bez hałasu  2019-06-24

Nowość dla hotelarzy. Pilarki, kosiarki, kosy spalinowe - bez hałasu Dokuczliwy hałas. Skutek i nieodłączny element cywilizacji. Dziś już męczy rozwinięte społeczeństwa na dużą skalę i bywa przyczyną zgonów, a więc na raty zabija. Obecny wokół nas także w hotelach. I nie tylko w formie harmidru zbiorowiska dorosłych, czy kakofonii wrzasków, płaczów, pisków generowanych przez Kinder-Tsunami.
A co poza ludźmi generuje dokuczliwy hałas w hotelach i obiektach hotelowych?
  • "Trawa koszona w sobotę akurat gdy ludzie wyszli na tarasy - cały tydzień nic pomimo dużo mniejszego obłożenia."
  • "Czy naprawdę żywopłoty trzeba ciąć od szóstej rano przed samym hotelem? Ktoś nie ma mózgu? Ludzie przyjeżdżają na wypoczynek, a pracownicy hotelu tną maszynami żywopłoty od świtu! Skandal!"
  • "Traktorek jeździł nam cały dzień pod oknami. Pracownik kosił nim trawę. Dzieci płaczą, odpocząć się nie da. Koszmar. Nie polecam"
  • "Jaki geniusz wymyślił przycinanie gałęzi, gdy ludzie chcą odpoczywać? Jęk pilarek i innych urządzeń - nie do zniesienia. Na naszą interwencję w recepcji, zero reakcji. I tak trzy dni. Zepsuty urlop".

Rzeczywiście: jęk i inne dźwięki wydawane przez spalinowe urządzenia do pielęgnacji zieleni: kosy, przycinarki, pilarki, traktorki, kosiarki itp. - należy do równie przyjemnych co brzęczenie komara przy samym uchu. Męczy, drażni i przeszkadza. Plus ten niezapomniany aromat spalin mieszanki paliwowej....
Oczywiście wszyscy goście hotelowi cenią soczystą, wypielęgnowaną i zadbaną zieleń i hotelowe tereny zielone. To one są jednym z magnesów, kuszących do wypoczynku. Szumiące i falujące trawy, wystrzyżone trawniczki, rabaty kwiatów, przycięte drzewka i krzewy, szumiące wiatrem drzewa.
Czynności pielęgnacyjne zaś wykonują czarodzieje z Hogwartu, przy pomocy magicznych czynności oraz krasnoludków i skrzacików - tak muszą uważać Ci z gości, którzy pomstują na hałas koszenia trawy czy przycinania żywopłotów.

I oto jeden z wiodących producentów tych źródeł męczącego hałasu tj. szwedzka firma Husqvarna - zaangażował się w kampanię społeczną CICHE SĄSIEDZTWO pod hasłem przewodnim „Umówmy się na ciszę”.
Ironia?
Nie. W ten sposób producent promuje swoje wyroby do pielęgnacji terenów zieleni wokół obiektów w postaci cichych maszyn akumulatorowych. Poza tym, że są znacząco cichsze to i nie emitują szkodliwych spalin. Nie wiemy, na ile marketingowe a na ile prawdziwe są zapewnienia, że "dzięki cichej pracy można nimi pracować o dowolnej porze, nie zakłócając spokoju gościom" ale spodziewamy się że od spalinowych są cichsze. Być może nawet znacząco cichsze.
A to oznacza, że rzeczywiście jest to oferta, którą warto się zainteresować mając wokół hotelu atrakcyjną i wymagającą pielęgnacji zieleń.
Przynajmniej do czynności codziennych.
Dbajmy o ciszę :)!

(dr)

© 2009-2021 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl