Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 14 Sierpień 2022, imieniny Alfreda i Euzebiusza
Szukaj w serwisie:    

Hotel w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości?  2019-05-15

Hotel w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości?
Fot. Piotr Mizerski. Polska Press
Przy ulicy Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie mieści się najsłynniejsze ostatnimi laty biuro: to siedziba partii Prawo i Sprawiedliwość - partii politycznej, założonej w maju 2001 roku przez panów Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Jak podaje Wikipedia: 'w wyborach parlamentarnych w 2015 komitet wyborczy PiS uzyskał 37,58% głosów, zdobywając 235 mandatów poselskich. W Senacie komitet otrzymał 61 miejsc. I był to pierwszy przypadek w III RP, kiedy komitetowi wyborczemu przypadła większość miejsc w Sejmie'.

Tym samym w biurowcu przy Nowogrodzkiej powstało i trwa centrum przywództwa politycznego, jedno z najważniejszych miejsc na politycznej mapie Polski.
A będzie hotel.
Bo budynek kupiła sieć Q Hotel, pisząca o sobie: 'dynamicznie rozwijająca się sieć polskich hoteli'.
To sieć, która w 2016 roku rozstała się z Dobrym Hotelem a miała wówczas 3 obiekty. Grupa Dobry Hotel zarządzała hotelami Q, zapadły jednek decyzje o wyjściu z tego mariażu i budowie własnej struktury zarządzania bezpośredniego.

Jak było z Q?
Pierwszy był Wrocław. To tam Q otworzyło w maju 2014 roku hotel ze 127 pokojami. Otworzyło go jako Best Western Plus Q. Drugi był Kraków. Hotel większy, bo 154 pokojowy ale też pod marką Best Western Plus Q. A otwarty na początku 2015 roku w Krakowie. Także w Krakowie i w pawie tym samym czasie Q otworzyło hotel mniejszy: mający 89 pokoji i działający pod własną marką Q Hotels. W 2016 roku do Q wszedł także otwarty 'na Euro' czyli w czerwcu 2012 roku hotel Grand Cru, ze swoimi 50 pokojami stając się najmniejszym hotelem powstającej sieci.
W maju 2017 roku Q otworzył czwarty hotel. W Katowicach. Mający 124 pokoje, cztery gwiazdki i bliskość Dworca Głównego PKP.
Sieć hoteli Q tworzy więc na dzisiaj 5 działających hoteli, a na stronie sieci widnieje zapowiedź na rok 2021 kolejnego, szóstego hotelu. We Wrocławiu. Będzie to jej największy, liczący 209 pokoi hotel miejski-kongresowy, który zaoferuje 3.700 mkw. powierzchni konferencyjno-eventowej a do tego mającą blisko 600 mkw. powierzchni salę balową i jeszcze kilka pomniejszych sal.

A póki co kupili 'Nowogrodzką'
'Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej' - podało Radio Zet.
Skoro spółka stricte hotelarska kupuje budynek w centrum Warszawy, a nie ma w Warszawie żadnego swojego hotelu - to jest wielce prawdopodobne, że na kupionej działce zamierza wybudować hotel. Tym samym - charakterystyczny i słynny z siedziby PiS biurowiec, o niebanalnej elewacji - zniknie z mapy stolicy. Jak na razie dyrektor zarządzający sieci Q Hotel pan Radosław Altheim w liście skierowanym do wynajmujących biura przy Nowogrodzkiej napisał:
'Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem' - cytujemy za RadiemZET.

© 2009-2021 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl