Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Niedziela, 14 Sierpień 2022, imieniny Alfreda i Euzebiusza
Szukaj w serwisie:    

Prawdziwie luksusowa konkurencja na warszawskim rynku  2019-06-26

Prawdziwie luksusowa konkurencja na warszawskim rynku
Eugenia de Montijo, Autograph Collection, Madryt
Podobno nie ma hoteli ponad pięciogwiazdkowych. Choć Azjaci i Arabowie twierdzą, że ich hotele mają 6 a bywa że i 7 gwiazdek. Skrajny luksus dla wybranych nieliczony jest jednak gwiazdkami - tych w Europie będzie maksymalnie pięć - ale wartością dodaną i unikalnością dostępną dla wąskiej grupy. Jeszcze niedawno na polskim rynku nie było hoteli prawdziwie luksusowych. Marek, które są synonimem luksusu, prestiżu i cen takich że nikt o nie nie pyta - bo jak pytasz, to cię nie stać. Międzynarodowe sieci na przestrzeni ostatniej dekady otworzyły w Polsce: w Warszawie, Krakowie i innych lokalizacjach, swoje solidnie pięciogwiazdkowe obiekty. W samej Warszawie skategoryzowanych na pięć gwiazdek jest w sumie 13 hoteli. Wśród nich: Sheraton, The Westin, Intercontinental, Marriott czy Sofitel. Są też indywidualnie ciekawe, można rzec - niszowe projekty, jak: hotel Warszawa czy hotel Le Regina Mamaison, systemu mającego 9 hoteli w europejskich stolicach.

Ale znanych w świecie marek segmentu 'luxury': Waldorf Astoria, Ritz-Carlton czy Kempinski, podobnie jak Park Hyatt, St.Regis, Four Seazons albo Mandarin Oriental - wciąż w Polsce nie uświadczymy. A to ich obecność świadczy o poziomie i miejscu miasta w rankingach tych najatrakcyjniejszych i najzamożniejszych miast. Destynacji na tyle często wybieranych przez najzamożniejszych klientów, że warto i trzeba pobudować taki hotel.
Miejmy nadzieję, że to kwestia czasu.

A czy dzisiaj mamy w Polsce jakieś pierwsze jaskółki tych najbardziej prestiżowych, luksusowych marek hotelowych dla wybranych?
Tak. Dwie. A powstaje trzecia. Wszystkie w Warszawie.
I jeszcze jedna powstaje w Krakowie. Tej samej marki, która powstanie w Warszawie.
Raffles Europejski Warsaw (106 pokoi w tym 10 apartamentów) i położony na przeciwko niego Royal Bristol Warsaw The Luxury Collection (206 pokoi, w tym 41 apartamentów), obydwa przy Krakowskim Przedmieściu - to hotele reprezentujące klasę tych 'over five'.
A trzeci, który właśnie powstaje to: Autograph Collection Hotels.
800 metrów od tych pierwszych, w sercu stolicy, u wrót warszawskiego Starego Miasta. Na bazie adoptowanego na cele hotelowe pięknego Pałacu Branickich i Szaniawskich. Po zakończeniu inwestycji - choćby z uwagi na układ budynków i wewnętrzne dziedzince - hotel ten ma szansę tzw. pierwszym wrażeniem zdeklasować konkurentów. Podobnie jak Raffles Europejski, hotel będzie miał około 100 pokoi. Planowane otwarcie? W pierwszej połowie 2021 roku, o ile inwestycja nie napotka na przeszkody - w było nie było budynku, który w pierwszej formie został wzniesiony w latach 40-ch XVIII wieku dla Jana Klemensa Branickiego - hetmana wielkiego koronnego. A którego głównym architektem był Jan Zygmunt Deybel. I który łącznie z bramą wjazdową - jest wpisany do rejestru zabytków

Autrograph Collection Hotels to tak zwana 'soft brand', lajfstajlowa marka sieci Marriott International. Specjalizująca się w adaptacji historycznych przestrzeni na butikowe hotele. Marka, którą wyróżnia indywidualność i niepowtarzalność, czyli wyjątkowość każdego hotelu. Oraz luksus.
Co prawda Forbes Travel Guide’s wśród laureatów corocznego plebiscytu na Najbardziej Luksusowe Hotele Świata (World's Most Luxurious Hotels) edycja 2018 - nie ma w zestawieniu wśród 58 wytypowanych hoteli z 17 krajów ani jednego hotelu tej marki, a ma i Four Seasons i Park Hyatt i Ritz-Carlton i St.Regis i Waldorf Astoria - ale co tam! Nie od razu rynek hoteli luxury zbudowano. Najważniejsze że kolejny prawdziwy hotel 'over five - truly luxurious' otworzy swoje podwoje w Polsce.

(jp)

© 2009-2021 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl