Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Sobota, 16 Luty 2019, imieniny Danuty i Juliany
Szukaj w serwisie:    

Stres hotelarza czy kiepskie zarządzanie  2009-12-01

Praca w branży noclegowej należy do zajęć o wysokim poziomie stresu. Często jednak na codzienną „nerwówkę” nakładają się kłopoty finansowe obiektu noclegowego, wprowadzanie reorganizacji przy nieumiejętnym zarządzaniu i braku predyspozycji kadry menedżerskiej. Co wówczas? Hotel czy pensjonat wchodzi na prostą drogę prowadzącą do poważnego konfliktu albo – w skrajnych sytuacjach – tragedii. Jedno i drugie zawsze odbija się na pracownikach oraz na pozycji rynkowej i wynikach obiektu.
Obiekt hotelowy, nowy wyraziście wcielający swą wizję menedżer, wieloletni pracownik, racjonalizacja organizacji pracy i optymalizacja kosztów, stres, samobójstwo. Tło takich historii, przyczyny i motywy podpowiadają własne doświadczenia i obserwacja zmieniającego się świata. Gdy ich nie starcza, resztę domalowuje wyobraźnia. Fikcja? Bynajmniej. Takich lub podobnych przypadków zdarzyło się w Polsce w ostatnich latach kilka. I to zarówno w największych sieciach hotelowych jak i pojedynczych obiektach.
Z zawodowym uśmiechem
Wraz ze zmianami otaczającej nas rzeczywistości, zmienia się intensywność doznań, tempo i rodzaj pracy, sposób wypoczynku i czas, jaki można mu poświęcić. Zmieniają się także przyczyny i natężenie towarzyszącego człowiekowi stresu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stres jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych XXI wieku. Stres zawodowy to po bólach pleców drugi problem zdrowotny osób pracujących w krajach Unii Europejskiej. Szczególnie negatywne skutki zdrowotne ma stres nadmierny i długotrwały. Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc w UE pod względem negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych stresem w pracy. Dla osób pracujących w branży noclegowej jeszcze jedna zła wiadomość: wszystkie zawody związane ze świadczeniem usług, w tym hotelarstwo, są bardziej stresogenne niż zawody związane np. z produkcją dóbr.

Dostęp dla prenumeratorów

Prenumeratorzy magazynu HOTELARSTWO
mogą korzystać z pełni zasobów strony
e-hotelarstwo.com bez dodatkowych opłat.
Zarejestruj się, a otrzymasz dostęp za darmo.
Email:
*
Hasło:
*
Nie pamiętam hasła
 
 

Strefa płatna

Dostęp na czas 24 godzin:

Łączenie z serwerem, proszę czekać...

Dostęp na czas 30 dni:

Łączenie z serwerem, proszę czekać...

Tu wpisz kod otrzymany SMSem:

Płatności SMS obsługuje
Dostęp SMS

© 2009-2017 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Newsletter: