Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Sobota, 16 Luty 2019, imieniny Danuty i Juliany
Szukaj w serwisie:    

Fortel zamiast licencji, czyli najtańsza franczyza...

Fortel zamiast licencji, czyli najtańsza franczyza...
Fot. (c) PureStockX

W styczniowym numerze Hotelarstwa pisaliśmy o blaskach i cieniach franczyzy hotelowej w Polsce. I chociaż w tym samym miesiącu debiutowała na naszym rynku kolejna międzynarodowa sieć, to skonsumowanych franczyz w krajowym hotelarstwie, nadal jak na lekarstwo. Kwitnie za to proceder, który nazwałem „najtańszą franczyzą”.
Podobno franchising jest jedną z najbezpieczniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Dane z rynku amerykańskiego mówią, że na świecie jedynie ok. 15 proc. nowo otwartych punktów franczyzowych upada w ciągu pierwszych pięciu lat działalności. Wśród firm niezorganizowanych w sieci notuje się aż 75 proc. porażek. Moje obserwacje rynku wskazują, że polskie hotelarstwo rządzi się najwyraźniej innymi prawami. Franchising to działanie według czyjegoś sprawdzonego pomysłu i zasad, a jednocześnie praca „na swoim” przy znacznie ograniczonym ryzyku, które jest związane z uruchamianiem przedsiębiorstwa od podstaw. Praca w oparciu o sprawdzone w rynkowej praktyce modele jest idealna dla kogoś, kto chce zminimalizować ryzyko zakończenia przedsięwzięcia niepowodzeniem.

Na czym w Polsce najbardziej zależy nowicjuszowi w branży hotelarskiej?
Na skorzystaniu z know how,czyli z wypracowanychprzez franczyzodawcę proceduri rozwiązań. Na wzorachumów, regulaminach, zakresachobowiązków i kompetencji,strukturze organizacyjnej,strategii marketingowej,konstruowaniu polityk cenowychi rabatowych, gotowychrozwiązaniach we współpracyposzczególnych komóreki działów. Na doświadczeniufranczyzodawcy, które zminimalizujeryzyko popełnianiabłędów oraz wpadek typowychdla „wieku dziecięcego”przedsięwzięcia.
 

Dostęp dla prenumeratorów

Prenumeratorzy magazynu HOTELARSTWO
mogą korzystać z pełni zasobów strony
e-hotelarstwo.com bez dodatkowych opłat.
Zarejestruj się, a otrzymasz dostęp za darmo.
Email:
*
Hasło:
*
Nie pamiętam hasła
 
 

Strefa płatna

Dostęp na czas 24 godzin:

Łączenie z serwerem, proszę czekać...

Dostęp na czas 30 dni:

Łączenie z serwerem, proszę czekać...

Tu wpisz kod otrzymany SMSem:

Płatności SMS obsługuje
Dostęp SMS

© 2009-2017 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Newsletter: