Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 16 Wrzesień 2019, imieniny Edyty i Kornela
Szukaj w serwisie:    

Rozbudowy hoteli i obiektów hotelowych  2019-04-05

Rozbudowy hoteli i obiektów hotelowych
fot. Hotele Diament
Tak jak dużo się buduje nowych obiektów, tak samo wiele jest rozbudów. Hotel Diament Plaza w Katowicach, hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej, hotel Fabryka Wełny & SPA w Pabianicach, butikowy hotel Bridge - nowe skrzydło pięciogwiazdkowego hotelu Rialto w Warszawie, hotel Solny w Kołobrzegu o Solny Resort, hotel Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy, hotel Antares w Gdyni - to aktualne inwestycje w rozbudowę, które mają rozgłos medialny. Kolejne kilkadziesiąt obiektów hotelowych i innego typu bazy noclegowej np. ośrodków wypoczynkowych - rozbudowuje się w chwili obecnej bez udziału fleszy i mediów. Zgodnie z zasadą 'Tише едешь, дальше будешь' ('Ciszej jedziesz, dalej zajedziesz' - powiedzenie rosyjskie).
Co się dobudowuje w obiektach hotelowych?
Pokoje hotelowe, sale wielofunkcyjne, strefy wellness & SPA ale także zaplecza techniczne czy magazynowe - zależnie od tego, czego w danym obiekcie najbardziej brakuje do dalszego rozwoju.

Rozbudowa obiektu hotelowego to sprawdzona formuła minimalizowania początkowych nakładów inwestycyjnych i skorelowanie rosnącej popularności obiektu z jego zdolnościami eksploatacyjnymi. Zamiast wydać na obiekt hotelowy od razu np. 20 milionów złotych i przez pierwszy sezon, dwa, trzy, cztery borykać się z niską frekwencją i wysokimi kosztami operacyjnymi prowadzenia większego obiektu i utrzymywania dużego budynku - wydaje się 12-14 milionów na obiekt mniejszy a funkcjonalny. I przez kilka pierwszych lat buduje się rozpoznawalność, popularność, markę i pozycję rynkową.
Przy okazji zdobywając doświadczenie i grono stałych gości i klientów. I gdy po kilku latach z wyników widać, że rozbudowa jest potrzebna, wręcz niezbędna - dokonuje się jej w potrzebnym zakresie wydając kolejne środki.
W efekcie obiekt hotelowy zyskuje nie tylko powiększone zdolności użytkowo-eksploatacyjne ale także odświeżenie wizerunku.

W ostatnich kilku latach rozbudowały się między innymi:
hotel Zawiercie w Zawierciu, hotel Lamberton pod Warszawą, hotel Moran w Powidzu, hotel Bonifacio pod Warszawą, hotel Dziki Potok w Karpaczu, hotel Belvedere w Zakopanem, hotel Best Western Poleczki w Warszawie, hotel Ferdynand w Rzeszowie, hotel Kopernik w Olsztynie, hotel Grand Tiffi w Iławie i Yacht Club w Olsztynie, hotel Focus w Łodzi, hotel Kolumna Park w Przygoniu, hotel Białowieski w Białowieży, hotel Piast w Opolu, Dom Zdrojowy Gryf w Połczynie, hotel Meta w Szczyrku, hotel Absolwent w Gostyninie, pensjonat Roztoka w Zakopanem, Willa Marianna w Lądku Zdroju, Best Western Grand Hotel w Kielcach ...

Powyższa lista świadomie nie zawiera licznych zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji developerskich. Na przykład nad polskim morzem, gdzie rozbudowywano kolejne etapy budynków mieszkalnych sprzedawanych jako apart-hotele i condo-hotele. Czyli z założenia: produkt inwestycjno-finansowy w oparciu o branżę hotelarską, nie będący typową rozbudową klasycznego obiektu hotelowego.

(jp)

 

© 2009-2019 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl