Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Kwiecień 2024, imieniny Bogusławy i Bogumiły
Szukaj w serwisie:    

III Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej   2010-10-25

III Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
Fot. J. Piasta
W terminie 12-14 kwietnia 2011 roku odbędzie się etap centralny III OWH. Tematem przewodnim tej edycji jest hasło: organizacja i technika pracy w recepcji. Olimpiadę przygotowuje i przeprowadza Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
I etap realizowany jest w szkołach kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. Szkolne Komisje Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej opracowują zadania dla pierwszego etapu. Mogą również przesyłać propozycje zadań testowych oraz zadań praktycznych do wykorzystania przez Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej przy opracowaniu zadań II etapu oraz III etapu.
Zestawy zadań dla II i III etapu opracowują pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wykorzystując nadesłane propozycje zadań, określają czas udzielania odpowiedzi
i kryteria oceniania. Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej określa sposób kwalifikowania zawodników do następnego etapu.
Etap centralny składa się z części pisemnej, obejmującej 100 pytań wyłaniającej laureatów Olimpiady oraz części praktycznej, wyłaniającej zwycięzcę Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Część praktyczna polega na wykonaniu zadania z obsługi konsumenta i obsługi gościa w recepcji w języku obcym.
Kryteria oceniania III etapu
W części pisemnej – uczestnik może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Do Finału Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zostaje zakwalifikowanych 15 uczestników z najwyższą ilością punktów uzyskaną w teście. Są to finaliści Olimpiady, którzy będą rywalizować o pierwsze miejsce.
Finał: Część praktyczna
1. Zadanie praktyczne z obsługi konsumenta w restauracji (30 pkt.)
2. Zadanie praktyczne z obsługi gościa hotelowego w recepcji w wybranym języku obcym (scenka rodzajowa) – ( 70 pkt.).
Zadanie dotyczące obsługi konsumenta sprawdza umiejętności obsługi gościa w restauracji i w pokoju hotelowym. Czas wykonania zadania powinien przekroczyć 15 minut, ocenie podlega sposób nakrycia stołu, (za który uczestnik może otrzymać maksymalnie 30 punktów) oraz organizacja pracy na stanowisku.
Zadanie dotyczące obsługi gościa w hotelu sprawdza umiejętności uczestnika w zakresie obsługi gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Czas wykonania zadania nie powinien przekroczyć 10 minut. Eksperci zawodu oraz konsultanci językowi dokonują oceny wg określonych kryteriów.
Tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej uzyska finalista, który otrzyma największą ilość punktów z części pisemnej i praktycznej Olimpiady.
Więcej informacji:http://hotelarskaolimpiada.byd.pl/
Źródło: WSG Bydgoszcz
Informujemy jednocześnie, że miesięcznik „Hotelarstwo”, nie jest partnerem, patronem, etc.  III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Jest – i owszem – ale całkiem innej imprezy, o której poinformujmy w najbliższych tygodniach.  
© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl