Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Czwartek, 25 Kwiecień 2024, imieniny Marka i Jarosława
Szukaj w serwisie:    

Bristol, Hilton, Sobieski i warszawskie hotele sieci Louvre otworzyły swe serca dla nauczycieli   2010-02-21

Bristol, Hilton, Sobieski i warszawskie hotele sieci Louvre otworzyły swe serca dla nauczycieli
Fot. Apsz

W Warszawie zakończyły się dwudniowe warsztaty studyjne dla nauczycieli: "Hotel sieciowy – oferta, wyposażenie, organizacja pracy". Wzięło w nich udział dwudziestu nauczycieli z całej Polski, reprezentujących szkoły lub klasy ponadgimnazjalne o profilu hotelarskim.
Nauczyciele zapoznali się z warszawskimi hotelami: Le Meridien Bristol (5* - sieć Starwood Hotels&Resorts Worldwide), Hilton (5* - sieć Hilton Worldwide), Jan III Sobieski (4* - sieć Vienna International Hotelmanagement) oraz hotelową „trojką”, czyli mieszczącymi się w jednym kompleksie Premiere Classe (1*), Campanile (2*) i Kyriad Prestige (3*), które należą do sieci Groupe du Louvre. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko zwiedzić obszary hoteli dostępne dla wszystkich, czyli pokoje i przestrzenie publiczne, części gastronomiczne i konferencyjne, ale i poznać hotele od zaplecza. Przewodnicy, czyli menedżerowie obiektów zaprezentowali również ich "serca", czyli: kuchnie, pralnie, magazyny, części biurowe i pomieszczenia socjalne. Tour po hotelach opatrzyli fachowym komentarzem wyjaśniającym specyfikę każdego z obiektów, opowiadającym o organizacji pracy oraz architekturze i wyposażeniu hoteli. Uczestnicy study tour mieszkali we wspomnianej "trojce", w której również miała miejsce uroczysta kolacja. Wcześniej zjedli lunch w odnowionej części gastronomicznej hotelu Jan III Sobieski.

W niedzielę, w drugim dniu warsztatów odbyła się część teoretyczna, systematyzująca zdobytą wiedzę praktyczną oraz podsumowująca wrażenia.
Z tych na odnotowanych przez Hotelarstwo na gorąco:

  • najbardziej podobała się część prowadzona w Le Meridien Bristol przez Panią Magdę Adamus. I po tej części pozostał niedosyt, bo… przecież można było w Bristolu spędzić cały dzień, a i to byłoby mało,
  • zderzenie obszernych, wygodnych i luksusowych przestrzeni dla gości hoteli - z funkcjonalnymi, ciasnymi, czasem spartańskimi obszarami zaplecza,
  • zadowolenie lub duże zadowolenie nauczycieli-uczestników z przebiegu i formy warsztatów, gratulacje i podziękowania za inicjatywę.

My, ze strony organizatora, którym był Instytut Hotelarstwa i patrona, czyli miesięcznika Hotelarstwo, dziękujemy nauczycielom za zainteresowanie i zaufanie. Nie ukrywamy i podziwu i szacunku dla nauczycieli. Tym większych, że w wielu przypadkach nauczyciele wzięli udział w warsztatach z własnej inicjatywy, a nie szkół które reprezentowali, płacąc za udział z własnych pieniędzy. I nie zrobili tego z ciekawości ale z chęci i potrzeby poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia kwalifikacji, by przekazywać swym uczniom wiedzę głębszą i bardziej praktyczną.
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie, napisał Andrzej Frycz Modrzewski. Trawestując – ale tylko lekko – tego renesansowego myśliciela i pisarza, który jednak był również uznawany przez przedstawicieli Kościoła za heretyka: Takie będzie polskie hotelarstwo, jakie młodzieży hotelarskiej chowanie.
Bo to przecież ludzie tworzą hotelarstwo. A przyszłych hotelarzy kształtują nauczyciele.

Fot. Apsz
Fot. Apsz
Fot. Apsz
© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl