Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Sobota, 20 Kwiecień 2024, imieniny Czesława i Agnieszki
Szukaj w serwisie:    

Najbardziej amerykańska z dużych sieci - Hyatt  2010-10-18

Najbardziej amerykańska z dużych sieci - Hyatt
Fot. Global Hyatt
Najbardziej amerykańska z największych amerykańskich sieci hotelowych staje się też powoli najbardziej chińska. Oczywiście w przenośni i nie pod względem organizacyjnym, czy kapitałowym, ale ze względu na lokalizacje obiektów funkcjonujących pod markami Global Hyatt Corporation. Spośród 445 obiektów dysponujących łącznie ok. 128 tys. pokoi, którymi pod koniec czerwca tego roku zarządzała grupa Hyatt Hotel Corporation, niemal dokładnie trzy czwarte znajdowało się na terenie USA. W Europie pod markami Hyatta funkcjonuje obecnie 27 obiektów, z czego jeden w Polsce. Polska wydaje się więc wybrańcem, bo hoteli pod żadną z siedmiu marek Hyatt’a nie ma ani na Węgrzech, ani w Czechach, ani na Słowacji. Za to zastanawiającym wydaje się fakt, że co trzeci hotel sieci Hyatt jest zlokalizowany w państwach, które powstały po rozpadzie ZSRR. Sama Rosja ma cztery obiekty Hyatt i pod tym względem wyprzedzają ją tylko Niemcy z 5 obiektami sieci. Jednak biorąc pod uwagę europejskie miasta zupełnie bezkonkurencyjna jest Moskwa, która ma aż trzy obiekty z „rodziny Hyatt’a”.
Ale nie Europa, tylko Azja jest obecnie największym i najbardziej perspektywicznym rynkiem dla sieci. Już teraz w krajach regionu Azji działa 56 obiektów pod markami Hyatt, czyli ponad dwa razy więcej niż w Europie. Jednak o ile plany sieci wobec Europy nie są ani zbyt rozlegle, ani zbyt dynamiczne, to w samych Chinach, do już 18 funkcjonujących osiemnastu hoteli, tylko w najbliższych latach sieć zamierza dołączyć kolejne 22 obiekty. Wszystkie planowane w Chinach hotele będą funkcjonowały w oparciu o umowy o zarządzaniu. Nowe obiekty powstaną na tak ważnych w Chinach rynkach, jak m.in. Chengdu, Chongqing, Kanton, Hangzhou, Nanjing, Ningbo, Sanya Sunny Bay, Suzhou, Wuxi, i Xuzhou. Cztery ze wspomnianych obiektów mają zostać otwarte w przyszłym roku, a dziewięć kolejnych w roku 2012. Obecnie obiekty Hyatt działają m.in. w miastach takich jak: Pekin, Hong Kong, Makao, Szanghaj, Shenzhen i Taipei. - Chiny są bardzo ważnym rynkiem, zarówno dla biznesmenów, jak i turystów, dlatego dążymy do tego, by jak najlepiej wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenia w tym kraju. Nasza obecność w Chinach, nasza reputacja w zakresie innowacyjnej architektury i designu oraz w gastronomii kreuje wysoki wzrost wartości wszystkich naszych marek wśród deweloperów i inwestorów w regionie – uważa Steve Haggerty, szef działu nieruchomości i rozwoju Hyatt Hotels Corporation.
Hyatt, to główna marka międzynarodowej sieci hotelowej wchodzącej w skład holdingu  Global Hyatt Corporation. Właścicielem  sieci hoteli jest rodzina Pritzkerów. Pierwszy hotel Hyatt powstał w Los Angeles w roku 1954, zaś firma Hyatt Corporation, której siedzibą jest Chicago, trzy lata później. Na początku roku GHC znajdowała się na 10 miejscu wśród największych sieci hotelowych świata. Sieć rozwija się obecnie przede wszystkim w oparciu o umowy o zarządzanie oraz franchising. W skład sieci wchodzą obiekty działające pod siedmioma markami. Są to: Hyatt, Hyatt Park, Andaz, Grand Hyatt, Hyatt Regency, Hyatt Place i Hyatt Summerfield Suites.
Oprac. na podst. informacji GHC oraz własnych.
Na zdjęciu: Hotel Grand Hyatt na tle nocnej panoramy Szanghaju. 
 
© 2009-2023 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl