Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 16 Wrzesień 2019, imieniny Edyty i Kornela
Szukaj w serwisie:    

Z ORBISem znów do Bułgarii?   2019-04-11

Z ORBISem znów do Bułgarii?
Fot. Archiwum PBP Orbis
W latach 70-ch i 80-ch XX wieku wczasy w Bułgarii np. w Złotych Piaskach należały do szczytu marzeń wielu Polaków wypoczywających na działkach, pod namiotem na polu namiotowym - nawet nie na kempingu! - lub w ośrodku Funduszu Wczasów Pracowniczych albo po prostu 'u rodziny' czy to w mieście, czy to na wsi.
Szczęśliwcy - ówczesna turystyczna elita - podróżowała na wczasy do Bułgarii Małym Fiatem (Fiat 126p) lub z jednym z nielicznych wówczas państwowych lub uspołecznionych biur podróży. Krezusi, czyli najzamożniejsi z zamożnych i ci którzy mieli odpowiednie znajomości - podróżowali 'z ORBISEM'.
Od lat 90-ch ubiegłego wieku kierunek: Bułgaria - tracił na popularności. Polacy zapragnęli odkrywać świat i zachłystywać się egzotycznymi kierunkami. Bułgarię zastąpiły skutecznie Egipt i Turcja.

I oto ORBIS ogłasza, że wraca do Bułgarii. Niestety, nie ORBIS Travel - jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych na polskim rynku. Ten w 90-lecie swojego istnienia, z niezrozumiałych przez klientów powodów ogłosił upadłość jesienią 2010 roku. Tylko ORBIS hotelowy. I póki co nie do Złotych Piasków a do stolicy Bułgarii Sofii. I nie z komfortowym hotelem wczasowym z basenami i atrakcjami a z ekonomicznym Ibis Style.

Ibis Style Sofia City będzie 116 pokojowym hotelem i będzie miał salę na 300 osób, jako że będzie częścią większej zabudowy. Hotel będzie się znajdował de facto na bliskich przedmieściach Sofii, które czeka intensywny proces urbanizacyjny, więc z czasem będzie to prężna i nowoczesna część tego miasta. Za to będzie dobrze skomunikowany i z sofijskim lotniskiem, i z centrum miasta i drogą nr 18 pełniącą funkcję obwodnicy Sofii.
Hotel wybuduje lokalny, bułgarski inwestor a ORBIS należący do Accor będzie operatorem hotelu, tzn. będzie nim zarządzał.
(jp)

© 2009-2019 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl