Hotelarstwo
Dzisiaj jest: Środa, 26 Luty 2020, imieniny Mirosława i Aleksandra
Szukaj w serwisie:    

Najbrudniejszy hotel świata  2011-11-25

Najbrudniejszy hotel świata
Fot. W. Łopaciński
A jeśli nawet nie najbrudniejszy, to na pewno jeden z najbrudniejszych. I najbrzydszych. Jaki to hotel? To jednogwiazdkowy Urvashi Hotel w miejscowości Vasco Da Gama w stanie Goa na wschodnim zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego w Indiach. Ten położony nad Morzem Arabskim region jest najsłynniejszym regionem turystycznym w Indiach. W ub.r. „przyjemność” spędzenia nocy w Uravashi miał Wojciech Łopaciński, dyrektor hotelu Filmar  w Toruniu i doradca hotelarski. Oto co pisze o hotelu w zamieszczonej na swej stronie www.lopacinski.pl/ relacji ze swej wyprawy do Indii: „W miejscowości Vasco da Gamma spałem w najbrzydszym hotelu w moim życiu. Nawet jaszczurka nie była zadowolona i wybrała zewnętrzną stronę okna od łazienki. W pokoju żadnego okna nie było, był za to niesamowity bród. W konkursie na najbrudniejszy hotel na świecie ten obiekt miałby naprawdę szansę zająć wysokie miejsce”. Jak na prawdziwego podróżnika przystało, podróżnika, którego nic nie jest w stanie zniechęcić Pan Wojtek dodaje: „Ogólnie w Indiach można znaleźć fajne miejsca do spania za niewielkie pieniądze”. Więcej o wrażeniach nie tylko z noclegów, i nie tylko z Indii na stronie Wojciecha Łopacińskiego w zakładce „Podróże”.
Przypomnijmy w tym miejscu, że czytelnicy jednego z największych portali podróżniczych na świecie - Tripadvisor.com - za najbrudniejszy hotel w Europie w roku 2010 uznali Grosvenor Hotel, w Blackpool w Wielkiej Brytanii. Obiekt miał tak brudne okna, że nic nie było przez nie widać. Pościel była niemal w ogóle nie odświeżana, zaś karaluchów było zdecydowanie więcej niż obsługi. 
Faktem jest, że w Polsce raczej trudno spotkać tak zapuszczone hotele.
Chociaż, gdyby dobrze poszukać? Jeśli komuś się uda znaleźć, bardzo prosimy o zdjęcia i garść informacji. Na pewno je opublikujemy.
Zdjęcia: Impresje z hotelu Urvashi w Indiach. 
 
Fot. W. Łopaciński
Fot. W. Łopaciński
Fot. W. Łopaciński
© 2009-2019 Hotelarstwo. Istnieje od wieków.
Projekt & cms: www.zstudio.pl